Sizden Gelenler

Her eline makinayı alan fotoğrafçı oluyor nedense, kerpeteni alan dişçi olmuyor ama her şeyin bir eğitimi, kursu var bence. Rabbim işini iyi yapanların yardımcısı olsun.

Sizinle doğum telaşından çok konuşamadık ama içimde bir güven vardı size karşı herşey iyi olacaktı biliyordum, karşımdaki beni anlayacaktı biliyordum.

Siz güzel işler yapmaya devam edin, bizde sizinle övünelim.

Erdem Hastanesi Çamlıca – Haziran 2012


Ömrümüze eklediğimiz en güzel anıların olduğu bir günden geriye kalanlar…

Etrafımda gördüğüm bir sürü gülen yüz, romantik pozlar veremediğim sevdiğim, gülerek kendimizden geçtiğimiz @anifotograflari, annemin masum yüzü, varlığına şükrettiğim kuzenlerim, arkadaşlarım ve sağanak yağışlı göründüğü halde en güzel bulutları ve güneşi bize sunan Rabb’im.

Bana şükretmekten başka ne düşer.

Eda Gelin – Mayıs 2014 – Bolu


Rukiye Hanım’ın çalışmalarını en başından takip ediyor ve çok beğeniyordum. Nihayet birlikte çalışmak nasip oldu.

Nişan tarihim 1 Ekimdi. Rukiye Hanım’ın o gün müsait olduğunu öğrenince hemen detayları görüştük ve nişan çekimleri için anlaştık. Yağmur yağma ihtimali yüzünden çok telaşlıydım, çok şükür yağmadı ve Yıldız parkında muhteşem birgün geçirdik.

Çekim için biraz geç kalmıştık ama herşey yolunda gitti. İlk dakikalar çok gergindim fakat daha sonra Rukiye ve Fatma hanım’ın sıcak ve samimi davranışları beni rahatlattı. Hatta bir ara soran olursa ben nişana gitmiyorum sabaha kadar fotoğraf çekileceğim moduna girdim :)) Aklımdaki çoğu pozu unuttum heyecandan. Rukiye Hanım’la doğal akışına bıraktık herşeyi. Sadece köprüde fotoğraf çekinmeyi unutmuşum ona biraz üzüldüm 🙂

Çok keyifli ve rahat bir çekimdi. Çekim sonunda yaşadığım tatlı yorgunluk benim için çok güzel bir anı olarak kalacak.

Rukiye Hanım’a ve asistanı Fatma hanım’a çoooookkk teşekkür ediyorum.

Merve – Ekim 2011


Arkadaşımın nişan fotoğraflarına bakmış ve çok beğenmiştim. Düğün günümüzde bizimde güzel anlarımızı fotoğraflayacak birine ihtiyacımız vardı. Arkadaşımdan aldığım bilgi ile tanışmıştım Rukiye Sevilay Taşçı ile. Düğün günümüze aylar kala temasa geçtik. Bayağı bir mail trafiğinden sonra düğün günü görüşmek üzere sözleştik. Düğünümüze kısa bir süre kala çekim için uzun bir süre gerektiğinden, havanında sıcak olması hasebiyle çekim esnasında makyaj ve türbanın bozulacağı için randevuyu iptal etmek durumunda kaldım. Düğün fotoğraflarımı bir fotoğraf stüdyosunda gerçekleştirdik, dış mekan çekimi de yaptırmayı çok istediğimden yakın bir arkadaşım 20 dakika gibi kısa bir sürede Beylerbeyi Sarayında fotoğraflarımızı çekti. Düğünden sonra iç mekan ve dış mekan çekimlerimize baktığımda, fotoğraf çekimini iptal etmenin ne kadar yanlış bir karar olduğunu gördüm. Dış mekan çekimlerimiz 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmiş olmasına rağmen çok güzellerdi.

Ben bu pişmanlığı yaşamaya devam ederken bir bebeğimiz olacağı müjdesini aldık. Evlendikten sonra Abd’ye yerleşmiştik ve doğumu Türkiye’de yapmaya karar verir vermez Rukiye Hanım’la çekimler için görüşmeye başladım. Fotoğraf çekimi yaptırmak konusunda benden sonra en ısrarcı annemdi ve doğum gününe kadar çekimden vazgeçmememi sağladı. Biz Rukiye Hanım’la çekim için anlaşmıştık ki bu seferde başka bir aksilik canımızı sıktı. Hastane bir doğum fotoğrafçısıyla anlaşmıştı ve dışarıdan başka bir fotoğrafçının çekim yapmasına müsaade etmiyordu. Fakat bu sefer kolay pes etmeyecektim. Nitekim de öyle oldu. Hastane yönetimi rica ve ısrarlarımıza duyarsız kalamadı, Rukiye Hanım’la çalışmamıza müsaade etti. Geriye bebeğimizin doğumunu beklemek kaldı.

Bebeğimiz bayağı bir nazlandı, ben, babası ve ailelerimiz iyice sabırsızlanmaya başlamıştı hatta ben hayatımın geri kalanını koca bir karınla sürdüreceğim düşüncesine alışmaya başlamıştım. 16 Nisan 2011’deki doktor randevumda doktorum bebeğimizin ve benim için en doğrusu olacağından sezeryanla bebeği almaya karar verdi. Doktor kararı verir vermez Rukiye Hanım’a haber verdim. Beni hazırlamak için odaya aldıklarında Rukiye hanım geldi. Ben ve etrafımdakiler şaşkındık, içimizde en sakin Rukiye Hanımdı ve ancak sonradan resimlere baktığımda hatırladığım bir sürü ayrıntıyı fotoğraflamakla meşguldü. Doğuma da birlikte girdik, yine benim göremediğim her an’a şahitlik etti makinasıyla birlikte. Doğumdan sonra sezeryanın vermiş olduğu rahatsızlıklardan dolayı ben pek kendimde değildim. Daha güzel ve rahat olacağını düşünerek kalan çekimi ertesi gün gerçekleştirmek üzere sözleştik. Ertesi gün Rukiye hanım’la eğlenceli bir çekim süreci gerçekleştirdik. Şimdi resimlere baktığım zaman benim yüzümdeki endişeyle karışık mutluluğu, eşimin yüzünde bebeğimize sağlıkla kavuşmanın verdiği huzuru, bizi sevenlerin sanki bizden daha çok severcesine bebeğimize bakan gülen yüzlerini ve dua eden dudaklarını görüyorum.

Teşekkürler Rukiye Hanım…

Daha nice güzel anılarda birlikte olmak dileğiyle.

Ayşe Nur Eminoğlu Çayır

Nisan 2011 – Medipol Hastanesi Koşuyolu


Mutluluğumuzun ölümsüzleştiği anlar…

Rukiye Hanım’ın çalışmalarını uzun süredir takip ediyordum. Düğün tarihimiz belli olduğunda eşim Rukiye Hanım’la iletişime geçmiş ve dış mekan çekimi için tarih almıştı tabi bana sürpriz yapılmak istenmişti ama sayfanın daimi takipçilerinden olduğum için sürpriz hemen açığa çıktı.

Rukiye Hanım’la çekim olacağı gün yağmur yağma ihtimalinden söz etmiştik. Gerçekten de bu ihtimal düğün günü olan çekimi erkene almamızla ihtimal olmaktan çıkmış ve gerçeğe dönüşmüştü. Aylardan Eylül’dü ve İstanbul hava durumunda yağmur gözüküyordu. Çekimin olacağı gün sabah yağmur yağmadı ta ki hazırlanmak için araca binene kadar… Sağolsun Rukiye Hanım içimi rahatlattı, bir iki telefon görüşmesinden sonra mekanda değişiklik yapmadık ve çekim için Yıldız Parkında buluştuk. Neyse ki korktuğum gibi olmadı yağmur az bir süre çiseleyerek yağdı, hafif esen rüzgarda yarı güneşli yarı yağmurlu bir İstanbul gününde bize dualarını eksik etmeyen herkese teşekkürler…

Mekanı tanımanın avantajıyla Rukiye Hanım, güzel ve özel karelerin oluşmasını sağladı. Bize her mekan ve her karede yardımcı olan Rukiye Hanım’a ve asistanı Sümeyye Üzam’a teşekkürler…

Bize dair anları ışığınızla renklendirdiniz, tekrar teşekkür ederim Rukiye Hanım başarınız daim olsun…  Selametle…

Eylül 2011 - İstanbul

19.06.2011 hayatımızın en önemli günü ve biz bu günü ölümsüzleştirmek için bir vesile ile Rukiye Hanım’la tanıştık. (iyi ki de tanışmışız :)))

19 Haziran günü Rukiye Hanımda blogda belirttiği gibi defalarca mailleştik, kına çekimide istiyordum çok kararsız kalmıştım mekan konusunda da… 🙂 Rukiye Hanım sağolsun çok sabırlı davrandı, maillerime sabırla döndü. Mekana bir şekilde karar verdik 19 Haziran’da Rukiye hanımla Hıdiv kasrında görüşecektik.

Evet büyük gün gelmişti. 19 Haziran sabahı heyecan, hüzün biraradaydı… Ve ben geç kalma korkusu ile kıvranıyordum yada Rukiye Hanım geç kalırsa diye evham yapıyordum. Çok şükür ki 19 Haziran’da herşey yolundaydı. Rukiye Hanımla saat 10:00’da Hıdiv Kasrı için sözleşmiştik. Biz 9:50’de Hıdiv kasrındaydık 🙂 Rukiye Hanım’da 10:00 söz verdiği saatte verdiği gelmişti 🙂 Eveet tanışma faslından sonra çekime başladık. Rukiye Hanım’ın daha evvel beynini yemiştim tüm aksesuarlarını getirmiş sağolsun 🙂 Ben Üsküdar’a gideriken kompozisyonunu istemiştim, şemsiye süslü yelpaze getirmişti, bende daha evvel damat beyin kostümünü ayarlamıştım 🙂 Çok hoş kareler oldu blogda’da görülüyor. Farklı farklı aksesuarlarla çekime devam ettik. 19 Haziran’da kasırda canımı sıkan mevzu çoğu yerde çekime izin vermediler 🙁 sadece bahçede çekim yapabildik, yine de çok güzel kareler çıktı şükür.

Rukiye Hanımla iyi ki tanışmışız ve bu güzel günümüzü onun vesilesi ölümsüzleştirdik. Herkese tavsiye ediyorum. Rukiye Hanımla çalışın mutlaka 🙂 Sevgi ile kalın.

Haziran 2011 - İstanbul

Sevgili Rukiye ile 23 Temmuz günü yıldız parkında çok eğlenceli bir aile çekimi yaptık. Çekim öncesi ve sonrası bizi hiç kırmadı sağolsun, ne dediysek he dedi, bütün kaprislerimize katlandı kızcağız. Sonrasında da çok güzel bir paket ulaştırdı bize, biz çok memnun kaldık darısı size :))

Arıcan Ailesi - Temmuz 2011 - İstanbul